9 Temmuz 2011 Cumartesi

sanadır...:)

sana yazıyorum tatlım bunları, sana..:)

yüzümde bir gülümseme oluyor, sandalyende oturuyorum, yatağında yatıyorum çoğu zaman.
bilgisayarın, masan bende. çok karıştırmıyorum ama elimde değil, çoğu gündelik hayatın içinde kullanılıveriyor tarafımdan. yumuşacık bir geçiş süreci sanki. bu oda müze olsun istemiyorum. bu oda yaşasın istiyorum. hayır, sadece benimle değil, dayınla, annanenle, arkadaşlarınla da yaşasın istiyorum.
bize geliyorlar, onları severim bilirsin, bakıyorum, halleri müsaitse hadi odanıza, kış kış diyorum, odaya geçip bir süre sessiz oturuyorlar, sonra yavaşça gülme sesleri gelmeye başlıyor, kahkahalar duymaya başladığımda rahatlıyorum. seni arıyoruz, her anımızda ve hep arayacağız. ama bizi buluşturan Allah'tı, bizi birbirimize senin sevgin yaklaştırıyor. O sevgiye boyun eğmiyoruz, birbirimizi gülümserken gördüğümüzde mutlu oluveriyoruz. O kadar. Sen de bizimle mutlu ol istiyoruz, budur aşkım.

Markete gittim geçen gün. Her şey mi senin için satılıyormuş birader, anlamadım gitti. Hangi rafa baksam bana seslendi her şey:"Beni al, Umut beni sever" dediler. Kaçtım.

Mmmm...İçimdekileri içime kapadım, Ferda Teyze peşimde ama...Zübeyde Teyze'ni aracı tutmuş, peşim sıra dolaştırıyor. Ağlayıp sızlamamama taktılar. Seviliyor olmak güzel, hem belki haklılar. Ne olduğumu ben de bilmiyorum. Buraları deşmeyelim bebeğim. yanımdasın ve değilsin çok acayip.

Murat Abi'n pek seslenmiyor bana, Ege'deki Murat Abi'ni diyorum. Onu da anlıyorum. Hayatım anlamakla geçiyor. Bir gün çok sevdiğim bitri bana demişti ki"sendeki sorun ne biliyor musun? Sen her şeyi çok anlıyorsun" demişti. Belki de ona öyle gelmiştir aslında, hiç bir şeyi anlamıyorum da olabilir. aradaki fark da uzak mıdır bilmem.

Hops..konuyu kendime getirdim, eşeğim ben, malum.

Diyeceğim şu ki..Leyla ile Mecnun diye bir dizi var..daha önceden de varmöış da ben yeni gördüm, beraber izlesek çok severdik.:) gülerdik, vay bee...derdik. şimdi denk gelirsem izliyorum, aklımdan seninle konuşuyorum.

Diren ablan hep arıyor. Seni seviyor, beni seviyor, dayını ve annaneni seviyor. Bana e'yi kalınlaştırarak gerizekalııı diyor, ben de ona bebişim demeyi öğrettim, gül gibi geçinip gidiyoz işte. komiklikler, bini bir para. ama seni çok özlüyoruz, anlıyorsun? onunçün bu kadar komiğiz.

napıcağımı bilmiyorum çucum. Seni sevdiğimi biliyorum ve bu çok güzel. Aklını çok özlüyorum. Ayrıca Zübeyde Teyzenle tüm kitapları şehir ortasında yakmaya karar verdik. Yakıp bağıracağız birlikte"Bize mii kustunuzzz bütün bunlarııı lannnn" diye. eğlenceli olacak, sen de gel.

(seninkileri yakmam.)

deniz göresim yok.
Malum deniz hayallerimiz ikimiz, yani hepimiz tüm aile içindi. deniz istemiyorum. Çocukları seviyom Umut ya...bazen de kıza mısın diye aklımdan geçiyor ama kızmazsın biliyorum. Sen de seversin ki..Fırat var hem.:) ene.:)))

ya işte hayatımdaki her şey yani..topla bir sen etmiyor çocuğum, evladım aşkım..etmeyecek de..bu nedenle öyle salak salak yaşıyorum. eğleniyorum bile, inanamazsın. ama madem sen yoksun, yani görünürde yoksa oradasın biliyorum, sallamadan yaşıyorum, oki?
Çok seviyorum seni, tüm hücrelerimle, kanımla, canımla, aklımla kalbimle. Rahat ol, huzurlu ol ve İnşallah neşeli ol...beni affet.

7 yorum:

hüznün tadı dedi ki...

Sen böyle eteklerindekini döküp boşalttıkça Umut büyüyor. Ve onu çok seviyoruz...

laleninbahcesi dedi ki...

yaz işte yaz hep böyle YAZ

uctemmuz dedi ki...

çok teşekkür ederim Hüznün Tadı.:) çok zor bir şey gerçekten, ayarlı davranmaya çalışıyorum. bana söylenebilecek teselli cümlelerinin farkındayım, o nedenle buna gerek bırakmadan halletmeye çalışıyorum işte.:)
Laleciğim yazıyorum tatlım, arada..içimden geldikçe. ama tekrar edeyim..Vallahi kimseyi üzmek, sıkmak değil amacım. çok süzüp azıcık anlatıveriyorum. kusuruma bakmayın, hakkını helal edin, olur mu canlarım?

Ece dedi ki...

Ben de yazıyorum o gün(!)den beri. "alıcısı olmayan mektuplar" diye. Hiç süzmüyorum ben(çünki kimsenin göremediği bir yerde saklı). Nasıl iyi geliyor bir bilsen...Hem hiçbiryere gitmemiş oluyor.Yanıbaşımdaymış gibi..

Acıyı da sevinci de bağıra bağıra yaşamazsak 'YAŞADIĞIMIZI' nasıl anlayacağız ki?

O'nun gözünden yaşama bakarken,kendi gözlerini de unutma e mi!

Seni seviyorum

uctemmuz dedi ki...

ya Ececim, evet işte ne güzel bir yol bulmuşsun.
Ben bağırmadım şimdilik biliyor musun?
Bu beni sevenleri çok ürkütüyor.
Nedenini ben de bilmiyorum ve deşmeye çekiniyorum.
Belki de o kadar keskin oldu ki acı, hemen unutup hayatta kalmaya çabalıyorumdur.
yok sayıyorumdur.
Her ne ise de, dışarıdan çoğu zaman tuhaf göründüğünün farkındayım ve kimseye bunu açıklamak istemiyorum.
Çünkü ben de bilmiyorum.
Onu çok özlüyorum, başka ne olabilirdi ki? Bedenimin, ruhumun, hayatımın yarısıydı o. Tek elim, tek gözüm var. beni bıraksınlar.

ben de seni seviyorum canım ablam.:)

.. dedi ki...

leyla ile mecnun. geç farkettim, hastası oldum. pazartesileri beklemeye başlamıştım, sezon finali oldu. allahtan şimdi tekrarları var. güzel oluyor.
senin de, Umut'un da beğeneceğinden emin olduğum bir diziydi bu. nasıl tanıdık birbirimizi bu kadar
8)

uctemmuz dedi ki...

bilmiyorum ama iyi ki tanıdık burdam.:)